מהו עיבוד תמונת מסמך?

בתהליך עיבוד מסמך לתמונה, מסמכי נייר נסרקים תחילה ומאוחסנים בדיסק הקשיח או בכל מיקום אחר. זה קל להגדיר עיבוד מסמך לתמונה כ: סריקה-אחסון-אחזור-ניהול.

התוצאה הסופית של עיבוד מסמך כתמונה תהיה בפורמט אלקטרוני תואם, מה שהופך את מסמכים קלים ומהירים יותר לגישה.

עיבוד מסמך כתמונה מורכב מאוסף של טכניקות פשוטות, ונהלים אשר משמשים לעבודה על המסמכים. המטרה הסופית היא להמיר אותם ממידע פיקסלי (מילים אותיות תמונות וכו’). לפורמט שיכול להיקרא על ידי מחשב.

טכניקות עיבוד תמונת מסמך

ברמת העיקרון, עיבוד מסמך לתמונה באמצעות OCR מחולק לשני שלבים.

השלב הראשון – לוכד את הטקסט, בהסתמך על המידע מהמסמך. התוכנה  מזהה את  הטקסט ומבצעת ארגון מחדש, ע”י הצגת טבלאות, מילים והצבעים שלהם, גדלי גופן וענייני  עיצובי טקסט  אחרים בקובץ.

השלב השני  – כרוך בעיבוד גרפי שעובד על רישום, חלוקת קווים בין פסקאות וסעיפים, סמלים ומייצגים אחרים. מאחר שאיכות התמונות הן אחד המרכיבים החשובים ביותר באחסון המסמכים, חשוב מאוד לעבד את התמונות בצורה טובה לא פחות מחשיבות היכולת באיתור המסמך.

יתרונותיו של עיבוד תמונת מסמך

ברגע שכל עבודות העיצוב לעיל נעשו, המסמך המקורי הופך לדף אפיון סמנטי כיוון שהוא יותר קומפקטי מאשר דף המקור.

תהליך עיבוד מסמך לתמונה הוא יעיל גם אם יש טקסטים בכתב יד או גרפיקה במסמך מחשב. סוגים אלו של מסמכים(במקורם)  אינם תואמים את תוכנות העבודה (ענייני התאמה של המכילים-קלטים). ולכן עיבוד תמונת המסמך הוא חיוני כדי להמיר אותו לעבודה עם רוב התוכנות.

עיבוד תמונת מסמך גם מוצא יישומים העוזרים לשלוח בקלות בדואר אלקטרוני ובסידור וסיווג בספרייה אלקטרונית בצורה מסודרת ומאורגנת, דבר ההופך את המידע לנייד וקל לגישה מכל מקום.

לפיכך, טכניקות עיבוד תמונת מסמך תהיה בשימוש נרחב יותר, שכן כל המסמכים מבוססי המחשב ומסמכים בכתב יד מומרים באופן אלקטרוני למסמכים אלקטרוניים.

לסיכום

ניהול מסמכים ממוחשב – הופך המידע לנייד וקל לגישה מכל מקום – בסביבה אינטרנטית

יש לך שאלה בנוגע לתכונות המערכת? מעוניין לקבל הסברים נוספים?
צור איתנו קשר ונשמח לסייע לך
צוות חניבעל – מערכת לניהול מסמכים
טלפון: 077-495-6601